Magyarország-Brazilia 3:1 az 1966-os angliai világbajnokságon

nézőszámok: nso.hu: 50.000
allworldcup.narod.ru: 51.387
fifa.com: 57.000
planetworldcup.com: 57.455
3' Bene Ferenc 1 - 0

1 - 1 14' Tostăo E. G. de Andrade
65' Farkas János 2 - 1
75' Mészöly Kálmán (11-es) 3 - 1
Feola Vicente
A második csoportmeccsen Brazília ellen a magyar csapat parádézott, Bene Ferenc öt védőt kicselezve szerzett vezetést, majd gólpasszt adott Farkasnak, és a második félidőben Mészöly még lőtt egy gólt büntetőből. A brazil csapatból hiányzott Pelé, de olyan nevek mint Gilmar, D. Santos, Bellini, Gerson, Garrincha, Tostao és Jairzinho, ma is emlékezetes.

Mi hiányzik ilyenkor egy padlót fogó, bosszús, csalódott csapatnak? Az előző két VB-t magasan nyerő brazilok, nyilván. Baróti kicsit megkeverte a csapatot, a kapuban Gelei kezdett, és bekerült Mathesz Imre és Szepesi Gusztáv is. A Goodison Parkban 57ezer szakértő néző előtt a huszonkét éves Bene úgy kezdte a meccset, hogy halomra döntötte a brazil védőket, és két perc után megszereztük a vezetést. Tostao egy lepattanó begyilkolásával ugyan még egyenlített, de a második félidőben fergeteges lendülettel és szellemességgel Bene, Albert és Farkas nevetségessé tette a világbajnokot (3-1; amúgy 4-1 lett volna, de egy zseniális gólunkat lecsalták)
Egy adat, hogy kézzelfoghatóbb képet kapjunk a bemutatott játékunkról: a torna előtt 100:1-hoz lehetett fogadni a magyarok VB-győzelmére, a meccs után ez 10:1-re módosult. (A teljes objektivitáshoz annyit tegyünk hozzá, hogy sem Pelé, sem a hivatalos helyettesének számító Amarildo nem játszott ellenünk, csak egy nyamvadt Gerson, Jairzinho, Tostao, Garrincha fogatot bírtak kiállítani)