Kolláth György szerint nem lehet felelősségre vonni az államfőt ,mert ez elévült ügy.Nagyon jók a törvények.Morális szempontból nem jó ez a helyzet, de nem tragikus.Nyugaton más a helyzet. Magyarországon meg nem büntethető.Akkor meg minek idegeskedjen az olvasó ? Orbán szava a döntő ' Van olyan miniszter a kormányban,akinek csak érettségije van.Ha ő jó ,akkor Schmitt ne lenne ? Sok hűhó semmiért ? Schmitt marad ' Lehet,hogy nem Dr. Schmitt.Csak akkor lesz bajban,ha másnak kell az elnöki szék ' Két megjegyzésem van :
- Az egyik cikket a forrás megjelölése nélkül közöltem az egyik blogban.Hamarosan egy tiltakozó levelet kaptam.Kaptam elég durva kritikát. A bejegyzésben beírtam,hogy a cikk kizárólagos tulajdonosa kicsoda és nyilvánosan elnézést kértem.Azóta a forrást minden alkalommal megjelölöm.
2. Az iskolában francia nyelvet tanultam.Franciából gyenge voltam.Nem tudok fordítani '
Részlet a HVG.hu cikkből :
Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-ben írt doktori disszertációjának nagy része szinte szóról szóra megegyezik egy bolgár sportkutató által még a nyolcvanas években írt tanulmány szövegével – derítette ki a hvg.hu. A dolgozat ráadásul nem felel meg a doktori disszertáció alapvető követelményeinek sem, ennek ellenére summa cum laude minősítést kapott bírálóitól.
Ám Schmitt Pál 215 oldalas doktorijának legnagyobb része – a hvg.hu számításai szerint mintegy 180 oldal – egy bolgár sportkutató és -diplomata, Nyikolaj Georgijev francia nyelvű munkájának többnyire szó szerinti fordítása és átvétele, ami felveti a plágium gyanúját.
Egy régi kézirat újrafelhasználása
Georgijev 1987-ben fejezte be Lausanne-ban Analyse du programme olympique (des Jeux d’Olympiade) (Az olimpiai játékok programjának elemzése) című kétkötetes, 465 oldalas, több száz oldalnyi táblázatot, diagramot tartalmazó tanulmányát. A dolgozat írógéppel készült, bekötött példánya ma is megtalálható a lausanne-i Olimpiai Múzeum könyvtárában (raktári jelzete: MA 1949/1 és MA 1949/2).
Később a tanulmányt Georgijev az újabb fejleményekkel kiegészítette, az Olimpiai Múzeum pedig 1995-ban Analyse du programme des Jeux Olympiques 1896-1996 címmel (a könyv megjelenésekor már ismert volt az 1996-ban megrendezett atlantai játékok programja, ezért a szerző azt is feldolgozta – a szerk.) immár könyv formában is megjelentette. Egy évre rá a kötet angol fordításban is hozzáférhetővé vált. A bolgár kutató 1956-tól a Bolgár Olimpiai Bizottság munkatársa, később titkára, majd főtitkára volt. A sportdiplomata 2005-ben elhunyt.
Schmitt Pál előad a Semmelweis Egyetem hallgatói előtt - Nagyítás-fotógalériánk Schmitt Pál karrierjéről
Fotó: MTI / Kovács Attila
Olvassa el Schmitt Pál szakdolgozatának részleteit - kattintson a képre!
Fotó: hvg.hu
Olvassa el Schmitt Pál szakdolgozatának részleteit - kattintson a képre!
Fotó: hvg.hu
Mi a szokás Nyugaton hasonló helyzetben ?
Forrás : http://hvg.hu/itthon/
„Googleberg” nyomdokain
Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter 2011 márciusában lemondott a miniszterségről és a Bundestagban viselt képviselői mandátumáról, két héttel később pedig az utolsó politikai megbízatásától is megvált. A kereszténydemokrata miniszter doktori disszertációjával kapcsolatban múlt év február közepén merültek fel kételyek: vajon az egyik legnépszerűbb német politikus értekezése önálló tudományos kutatómunka eredménye-e?
Guttenberg báró – a gyorsan gyűlő és a nyilvánosság elé tárt bizonyítékok ellenére – néhány napig kategorikusan tagadott, állítva, hogy a dolgozat a saját munkája. Pár nappal később azonban a plágiumgyanú miatt "Googlebergnek" gúnyolt báró bejelentette, hogy ideiglenesen, mindaddig, amíg a Bayreuthi Egyetem nem tisztázza a kérdést, nem használja a doktori címet. Három napra rá, elismerve, hogy „súlyos hibákat” követett el, kénytelen volt véglegesen lemondani a címről, kérve egyúttal az egyetemet, hogy a summa cum laude minősítésű tudományos fokozatot vonja vissza. A Bayreuthi Egyetem saját vizsgálatára alapozva február 23-án a doktori szabályzat „széles körű megsértése” miatt visszavonta a fokozatot.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése